300 milyon yıllık cıvatanın gizemi

Rusya’nın Kalujsk bölgesinde gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalar sırasında, insanlık tarihini yeniden gözden geçirmesini gerektirecek bir bulgu elde edildi. Silisyum ağırlıklı bir taşın içinde, modern çağ teknolojisinin vazgeçilmez bir parçası olan, bir cıvata bulundu. Ve atomun parçalanması prensibiyle yapılan yaş testinde, cıvatanın bu taşın içine bundan tam 300 milyon yıl önce sıkıştığı ve yaşının taştan da eski olduğu tesbit edildi. Keşfi yapan Rus arkeolog Dmitriya Kurkova şöyle konuştu :”Çakmak taşı diye bilinen taşı bulduğumda çok eski olduğunu anladım. Fırçayla üstünü temizleyince bir yüzünde doğal olmayan bir çıkıntı fark ettim. Dikkatli bakınca cıvatayı gördüm. Hemen araştırmaya başladık. Yapılan testler bunun akılalmaz bir keşif olduğunu gösteriyor.”

antik-civata

İçinde cıvata bulunan silisyum taş Rusya’nın tüm büyük bilim akademilerinde incelendi. Yapılan analizlerde, cıvatanın metal özelliğini kaybettiği, çeperini çevreleyen moleküllerin, demir moleküllerinin yerini aldığı ve, daha da önemlisi, cıvatanın ‘‘dinozorlarla neredeyse yaşıt olduğu’’ resmen kabul edildi. Röntgenle yapılan incelemede ise, taşın sathındaki, cıvata olduğu iddia edilen cismin yanısıra, taşın içinde de düzenli geometrik şekiller ortaya çıktı. Bu inanılmaz keşiften sonra Rus bilim adamları şu soruyu soruyor: ‘‘İnsanoğlunun tarihi yeniden mi yazılacak?’’… Konuyla ilgili öne sürülen fikirler ise şöyle:

UFO’lardan Düştü

Bazı bilim adamlarının tezine göre zamanımızdan 300 milyon yıl önce dünyayı ziyaret eden uzay gemilerinden düşmüş bir cıvata sözkonusu olabilir. Kaynağı da, en yakın olasılık Mars’ta yaşamış ve bugün ya yok olmuş veya başka bir gezegene göçmüş bir uygarlık.

Uzay Çöplüğünden Düştü

İkinci görüşe göre, cıvata, dünyamızdan milyonlarca ışıkyılı ötede bir gezegende kullanılıyordu. Bir kaza sonucu uzay boşluğuna düştü, ya da atıldığı uzay çöplüğünden düştü. Ve bir meteorla birlikte, bundan 300 milyon yıl önce, dünyaya geldi.

Eski Bir Dünya Uygarlığına Ait

Günümüz uygarlığı, insanoğlunun dünyada kurduğu ilk uygarlık değil. Bundan çok daha önce, Nuh’un Gemisi hatta dinozorlardan bile önce, Dünya üzerinde çok ileri uygarlıklar bulunuyordu ve bu cıvata onların kalıntısı.

Gelecekten Geldi

Taşın 300 milyon yaşında olduğundan emin olan Rus bilim adamlarının ileri sürdüğü dördüncü teori ise en çarpıcı olanı. İçindeki cıvata demir özelliğini kaybetmiş olsa da, çevresinde demir moleküllerine rastlandı. Demek ki cıvata gerçekten demirdi ve en az 300 milyon yaşında. Yani yıl hesabında bir yanlışlık yok. Uzaydan gelmediği kabul edilirse, tek izah yolu zamanda geriye yolculuk. Torunlarımızın torunları zamanda yolculuk yapabilecek teknolojiyi geliştirdiler. Ve günümüzden 300 milyon yıl öncesine yaptıkları bir seyahatte bu küçük cıvatayı düşürdüler. Yani, cıvatayı 300 milyon yıl öncesine gelecek nesillerimiz götürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir