Adolf Hitler’in Çizdiği Gizemli Resim

Adolf Hitler’in yaptığı suluboya tablosu, Almanya’da düzenlenen açık artırmada 130 bin euroya satıldı. Açık artırmayla ilgili bilgi veren Weider müzayede evinin yöneticisi Kathrin Weidler, Hitler’in resimleri için dünya çapında bir talep olduğunu ve özellikle ABD, Japonya ve Asya’dan koleksiyonerlerin ilgilendiğini söyledi.

Kathrin Weidler, Hitler’in Münih’in tarihi belediye binasını resmettiği tablonun, 130 bin euroya Ortadoğu’dan bir kişiye satıldığını açıkladı.

Weidler Müzayede Salonu, daha önce de Adolf Hitler’e ait beş resmi açık artırmayla 6 bin ile 100 bin dolar arası fiyatlara satmıştı.

hitler-resim (2)

Gençlik döneminde ressam olmak isteyen Hitler’in 2 bin kadar resim yaptığı ancak geçim sıkıntısı sebebiyle mesleği bıraktığı biliniyor. Hitler “Kavgam” adlı otobiyografisinde, Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’nden (Academy of Fine Arts Vienna) reddedilince ressam olmaktan vazgeçtiğini yazmıştı.

hitler-tablo

1907 yılında başvurduğu Viyana Güzel Sanatlar Akademisi tarafından ressamlığa uygun olmadığı gerekçesi ve yeteneklerini mimarlık alanında geliştirmesi öğüdüyle reddedildi.

hitler-cizim

Posta kartlarından kopyaladığı manzara resimlerini, dükkanlara ve turistlere satarak geçinmeye çalışan Adolf Hitler’in, 1910 yılında çalışan fakir insanların kaldığı bir eve yerleşti.

hitler-ressam

Bir dönem yaptığı resimlerden kazandığı parayla yaşadı.

hitlerin-cizimleri

Posta kartlarından manzara resimleri kopyalayıp çizdi ve bunları dükkanlara ve turistlere satarak geçimini sağlamaya çalıştı.

hitlerin-ressamligi

I. Dünya savaşında katılmadan önce Adolf Hitler’in 2000’e yakın resmi ve çizimi vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir