Baltık Denizindeki UFO Gizemi

Baltık Denizi tabanında bulunan esrarengiz cisim, araştırmacıları şaşırtıyor. Baltık’ta dalış yapan İsveçli keşif ekibi, 1000 fit derinlikte denizin dibinde tanımlanamayan bir yapının olduğunu keşfetti. Araştırma timi, nesnenin 60 metre çapında ve kuyruğunun 400 metre uzunlukta olduğunu tespit etti. Bu cismin 200 metre uzağında ise başka yuvarlak bir nesne daha belirlendi. Dalgıç takımından Peter Lindberg, fotoğrafı çekilen objenin, yönetmenliğini George Lucas’ın yaptığı Yıldız Savaşları filmindeki uzay gemisine benzediğini teyit etti.

Sonar tarama yöntemiyle yeri kesin olarak saptanan batığı görüntüleyen ekipte yer alan dalgıç Stefan Hogeborn, “Hayatımda böyle bir şeyle karşılaşmadım” ifadesini kullandı. Hogeborn, yaptığı açıklamada, “Altı bin dalış gerçekleştirdiğim 20 yıllık dalış geçmişim boyunca, böyle bir şeye rastlamadım. Normalde kayalar yanmaz. Suyun derinliklerine kafamızdaki soru işaretlerini gidermek için daldık. Ama şu an kafamda çok daha fazla soru işareti var. Ne gördüğümü tanımlayamıyorum” şeklinde konuştu. Keşif ekibinden Peter Lindberg, basın toplantısında “İlk önce bunun sıradan bir taş topluluğu olduğunu düşündük ama bu başka bir şeydi” dedi. Lindberg ayrıca, bu şeklin özellikle herhangi bir volkanik aktivitenin rapor edilmediği Baltık Denizi’nin o bölgesinde bulunmasının olayı daha da garip hale getirdiğini söyledi.

Cisim, deniz tababnından 3-4 metre yükselen, 60 metre genişliğinde dev bir mantar görünümünde. Aynı zamanda, yuvarlak ve düzensiz köşelere sahip. Cismin tepesinde, içine açılan yumurta şeklinde bir açıklık bulunuyor. Cismin tepesinde, tuhaf, taştan oluşmuş yuvarlak şekiller var. Bu şekiller ateş yakma yeri gibi görünüyor ve is gibi bir maddeyle kaplanmış. Dalgıçların verdiği çok ilginç diğer bir bilgi, “cisme uzanan 300 metrelik yolun, sanki cisim tarafından dümdüz edilmiş gibi” bir izlenim vermesi.

deniz-ufo

Ocean X’in sualtında keşfettiği nesnenin bilim dünyasında büyük heyecan uyandırmasının bir önemli nedeni daha var. Cisim, Yıldız Savaşları serisinde yer alan, Han Solo’nun kullandığı 60 metre çapındaki Millennium Falcon uzay gemisine olan benzerliği. Lindberg, “Bu cismi tespit ettiğimiz ilk günden bu yana basın bunun bir UFO ya da Rus yapımı bir uzay gemisi olduğunu yazıp duruyor”. Birçok teori denedik… Bu liste giderek azalıyor ancak şu ana kadar kesin bir sonuca varamadık” ifadesini kullandı.

ufo-deniz

Esrarengiz cismi çıkarmayı amaçlayan İsveç’in Ocean X şirketi, karşılarındaki şeyin beklemedikleri kadar gizemli olduğunu belirtiyor. Şirketin yöneticilerinden Peter Lindberg, “İlk başta bunun bir kaya olduğunu düşündük, ancak başka bir şeydi. Baltık Denizi’nde bugüne kadar hiçbir sualtı yanardağı faaliyeti gerçekleşmemiş olması, bu durumu daha da esrarengiz kılıyor. Meslek gereği bu şeklin doğa tarafından nasıl oluştuğunu açıklamaya çalışıyoruz. Ancak profesyonel dalgıçlar olarak hiç böyle bir şeye rastlamadığımızı söylemek zorundayım” dedi. Dalgıçlar suyun 86 m derinliğindeki cismin yakınına gelindiğinde elektrik donanımın devre dışı kaldığını söylüyor. Ocean X ekibinden Hogeborn, cisme 200 metre yaklaştıkları anda kameraların ve uydu telefonlarının devre dışı kaldığını belirtiyor. Tekne ile UFO’nun doğrudan üzerine geldiklerinde elektronik donanımın çalışmadığını ifade eden Hogeborn, bölgeden uzaklaşmalarıyla donanımın yeniden çalışmaya başladığını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir