Denizde ve karada giden otobüs !

Bu bildiğiniz deniz otobüslerinden değil, çünkü hem karada hem de denizde gidebiliyor…

Amphicoach firması tarafından 6 yıllık bir çalışmanın sonunda kullanılabilir hale getirilen Amfibi (Denizde ve Karada Gidebilen) otobüs testlere başladı. 50 kişilik taşıma kapasitesine sahip olan bu otobüs hem son derece lüks hem de istediğiniz zaman denize indirip bir gezi vapuru gibi kullanabiliyorsunuz.

İlgili tüm AB mevzuatı ile uyumlu hale getirilen bu Amfibi Otobüs, yapılan çalışmalar sonucunda hem nehirlerde hem de denizde kullanılabilecek. İki farklı dizel motor ile donatılan bu otobüs iki veya dört çeker versiyonlara sahip olacak. Deniz araçlarında kullanılan bir alüminyum malzeme ile kaplanan otobüs uzun süre sudan zarar görmeyecek bir gövde yapısına sahip.

Tekerleklerden birinin çekiş sistemi sayesinde araç denizde 8 knot yol alabiliyor. Aracın içerisi tipik bir yolcu otobüsünden daha lüks; LCD ekranlar, DVD Player ve PA Sistemi içeride göze çarpan birkaç detay….

Fiyatı ve hangi alanlarda kullanılabileceği hakkında henüz bir açıklama yapılmayan bu Amfibi Otobüs, kanaatimizce en çok turizm şirketlerinden rağbet görecek. Turistleri gezdirmek, gezdirirken de eğlendirmek başlı başına bir iş. Böylesi bir eğlenceye ise kimse hayır diyemez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir