Doğum tarihinizdeki şifre!

Rakamların büyüsüne inanır mısınız? Peki ya bütün hayatınızı şekillendireceğine? “Doğum tarihinizdeki şifreler” kitabının yazarı Nilda Ferhan Efeçınar, doğum tarihimizdeki kodun hayatımızdaki yerine işaret ediyor.

Kitabın en önemli özelliklerinden biri de, doğum tarihinizdeki kodu öğrendikten sonra yaşamınıza kendinizin yön vermesini sağlaması. Kendisi de matematikçi olan yazar, rakamların hayatımızdaki önemine dikkat çekiyor ve her kişinin kodundaki olumlu ve olumsuz özellikleri sıralıyor. Efeçınar bununla da kalmıyor, olumsuz özelliklerimizi olumluya çevirebilecek önerilerle de kitabını süslüyor.

dogum-sifre.jpg

Doğum tarihinizdeki şifre, şimdiden çok satanlar listesinde. Öyle ki, insanoğlunun yüzyıllardır en merak ettiği şey kendisi. Evet evet, hepimiz “en yakınımız” ve “en çok tanıdığımız” olmasına rağmen kendimizi merak ediyoruz ve kendimiz ile ilgili her bilgiyi mutlaka okumak istiyoruz. Nilda Ferhan Efeçınar, doğum tarihimizdeki şifreler isimli kitabını ilke kez İnternethaber’e anlattı.

Neden böyle bir kitap yazma gereği duydunuz?

ÇOCUKKEN DE RAKAMLARA MERAKLIYDIM
Ben çocukluğumdan beri insanların davranışlarını incelemeye meraklı bir yapıya sahibim. On iki yaşındayken bile okula giderken bindiğim otobüsteki insanların hangi mesleği yaptıklarını, evli olup olmadıklarını, nasıl bir yapıya sahip olduklarını, burçlarını vs. tahmin etmeye çalışırdım. On iki yaşındaki bir çocuk için bu durum normal değil elbette ancak gelecekteki işim için zihinsel yatırım yapıyormuşum. Bunun dışında yine aynı yaşlarda hatta daha da evveline dayanan zamanlarda astrolojiye merak salmıştım. 1980 dönemi öncesinde henüz Türkiye de Ephemeris (Astrolojik gök günlüğü) yokken Almanya da yaşayan dayımdan Ephemeris siparişinde bulunmuştum ve kendi kendime astroloji haritası çıkarmayı öğrenmiştim. Hatta ilerleyen yıllarda astroloji haritası çıkararak para bile kazanmıştım. Özetle hobilerim daha iler ki yıllarda mesleğime çok katkıda bulundu. 2004 yılından beri kişisel gelişimle ilgili pek çok çalışma yaptım. 2006 yılından itibaren de profesyonel olarak Kuantum Koçluk Eğitimleri veriyor ve Koçluk Seansları yapıyorum. Bana gelen danışanlarımın isim-soyadlarını ve doğum tarihlerini elbette ki alıyorum. Çalışmalarım esnasında önce aynı isim enerjisinde olanların benzer deneyimler yaşadıklarını ve davranış modelleri gerçekleştirdiğini fark etmiştim ve bu konula ilgili “İsimlerin Gizemi” adlı kitabımı yazmıştım.

BENİM HAYATIMIN KODU 28


KODUNUZU NASIL

HESAPLAYACAKSINIZ?

Doğum Tarihi şifresinde KOD hesaplaması nasıl oluyor, birkaç KOD örneği verebilir misiniz?O kadar kolay ki sadece toplayacaksınız, diğer numaroloji sistemlerindeki gibi toplamı tekrar toplamayacaksınız.

Öğneğin;

21.10.1968 doğumlu kişi
( 2+1+1+1+9+6+8 = 28 )
KOD 28’dir.

09.12.1999 doğumlu kişi
( 9+1+2+1+9+9+9 = 40 )
KOD 40’tır.

24.03.1976 doğumlu kişi
( 2+4+3+1+9+7+6 = 35 )
KOD 32’dir.

01.05.2000 doğumlu kişi
(1+5+2 = 8)
KOD 8’ dir. (Tulkus çocuklardan)HANGİ KOD NE ANLATIYOR?


Kitabımda yer alan analizler çok uzun bu nedenle burada kısacık analizler yapabileceğim.

KOD 28’ler:

Olumlu Yönleri; Doğumlarıyla yüksek manevi enerjiler hediye edilmiştir. İnsanlığa faydalı olmak içi çalışırlar. Yaratıcı ve sanatçı olurlar. Uyum ve düzeni yaşamdaki ahengi severler. Çok yardımsever olurlar, sevgiye çok önem verirler ve empati yetenekleri çok gelişmiştir bu nedenle çok iyi bir eş ve iyi bir ortak olurlar. Adaletlidirler ve hakkı gözetirler. Güce hayrandırlar ve güç sahibi olduklarında bu güçlerini insanlık adına kullanırlar. Sezgileri yüksektir ve şifacılık enerjileriyle çevrelerine çok faydalı olurlar.Olumsuz Yönleri; Fazla verici olup kendilerine haksızlık edebilirler. Fedakâr davrandığında hayal kırıklığına uğrarsa o kişilere bazen de hayata karşı geri çekilebilir ve duvar örebilirler. Otorite konumunda olanlarla anlaşamayabilir ve onlarla güç savaşına girebilirler. Hak ve adalet savaşlarında kendilerini yıpratabilirler.En temel Korkuları ; Pişman Olma Korkusu, Değersizlik Korkusu, Otorite Korkusu, Güçsüzlük Korkusu, Rezil Olma Korkusu. Bu korkular dönüşene kadar korkularıyla yüzleşecekleri çeşitli deneyimler yaşamaya devam ederler.Ruhsal Tekamülleri İçin Yapmaları gerekenlerden birkaç örnek verirsem;· Sakin olmalısınız, içsel öfkenizi yönetmeli, iç enerjiniz yaratıcılığınızı kullanacağınız alanlara yönlendirmelisiniz. Olumlu alanlara yönlendirilmeyen iç öfke bağımlılık ya da kilo yapar bu konuya dikkat etmelisiniz.· Ne çok alıcı ne çok verici olmalısınız. Kendi sınırlarınızı koruyup başkalarının sınırlarına da girmemelisiniz. Önce çok verici olup sonra kırgınlık yaşayıp geri çekilmek, karşınızdakine ters ve soğuk davranmak yerine başta dozuna göre vermelisiniz.· İstediğinize “evet” istediğinize “hayır” diyebilmeli ve kendiniz için de başkalarından bir şey isteyebilmelisiniz. Sadece yapmak istediklerinizi yapmalı “ aman ayıp olur, el âlem ne der” gibi düşüncelerden uzak kalarak hiçbir şey için kendinizi mecbur etmemelisiniz.· Yaratıcılık enerjinizi kullanmalı sanatla, dansla ve sporla ilgilenmelisiniz. Böylelikle bağımlılık enerjisinden kurtulup özgürlüğünüze sahip olabilirsiniz.· Maneviyatınızı güçlendirmeli, kendinizi aydınlatıp şifalandırırken başkalarının da yaşamlarına ışık tutmalısınız.Olumlamalarından birkaç örnek vereyim;· Ben kendime ve kendi yeteneklerime çok güveniyorum. Ben özgüven sahibiyim.· Her zaman ve her durumda sakinim ve sağduyulu hareket ediyorum.· Ben hoş görülüyüm ve herkesi olduğu gibi kabul ediyorum.· Ben esnek bir yapıya sahibim ve yaşamda kendimi çok rahat hissediyorum.· Bana armağan olarak verilen şifa enerjimi hem kendim için hem de başkaları için rahatlıkla kullanıyorum. Ben güçlü bir şifacıyım.· Benim güçlü sezgilerim var ve ben güzel mesajlar alıyor, doğru yorumluyorum.· Yüksek manevi güçlerimi kolaylıkla harekete geçiriyorum.Enerjilerini yükseltmek ve kendilerini yapılandırmak için zikredecekleri Esmalar;” Ya Halim”, “Ya Kuddüs”, “Ya Kaviyy”, “Ya Selam” vs

.KOD 40’lar:

Olumlu davranışları;
 Onlar bu dünyaya sanki başka bir dünyadan sevgi ve bilgelik getirmeye gelmiş gibidirler. Yaradan tarafından yüksek manevi enerjiler armağan edilmiştir. Çok iyi niyetli ve özel kişiliklerdir. Dünyanın çok güzel bir yer olmasına çalışırlar. Yardım etmeyi çok severler. Muhteşem hayal güçlerini kullanacakları mesleklerde çok başarılı olurlar. Sadıktırlar, eğlencelidirler, parlak ve pratik zekâlıdırlar. Analiz yetenekleri yüksektir. Sezgileri çok güçlüdür. Manevi değerleri yüksektir.Olumsuz Davranışları; Dünya onlara çok acımasız görünebilir ve korkabilirler bu seferde hayal dünyalarına kaçıp orada yaşayabilirler. Kendileri çok güçsüz hissedebilirler. Kırılgan ve alıngan olabilirler. Dönem dönem de agresif davranabilirler. Sorumluluk alamayabilirler, işlerini erteleyebilirler. Odaklanma sorunları yaşayabilirler. Takıntıları olabilir, obsesif davranabilirler.En temel Korkuları; Güvensizlik Korkusu ve özgüven eksikliği, Suçlanma Korkusu, Yetersizlik Korkusu, Güçsüzlük Korkusu, Başarı-Başarısızlık Korkusu, Çaresizlik Korkusu … Bu korkular dönüşene kadar korkularıyla yüzleşecekleri çeşitli deneyimler yaşamaya devam ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir