Gizemli Ruh Molekülü: DMT

Yüzyıllardır süre gelen bir gizem. Her canlıda bulunan, özellikle insanlarda doğum ve ölüm anında oldukça fazla salgılanan, kimilerinin insanlığa pararel evrenlerin kapısını araladığını iddia ettiği DMT molekülü, kimileri için oldukça zararlı bir halüsinojen. Zamanında sadece farklı coğrafyalarda yaşayan şamanların ayinlerde kullanıp transa geçtikleri bu madde, daha sonra tüm dünyaya yayılarak, sanatçı ve bilim adamlarının ilgisini çekmeye başlamıştır. Peki nasıl bir şey bu DMT?

1. Bitki ya da hayvan ayırt etmeksizin, yaşayan her canlı DMT salgılar ya da DMT ile yaşar.

dmt

2. DMT insanlarda doğum, ölüm ve uyku sırasında pineal bez tarafından salgılanır. En fazla doğum ve ölüm esnasında salgılandığı için ”ruh molekülü” adını da almıştır.

2222222222222222222222222

4. Beynimizdeki her bölüm simetriktir ve her bölümden iki tane bulunur. Buna karşın, beynin tam ortasında bulunan ve tek olan epifiz bezidir.

epifiz

5. Epifiz bezi pek çok din ve spiritüel düşüncede yer bulmuştur. Öyle ki doğu dinlerinden, batıdaki hakim dinlere kadar geniş bir yelpazede bu sembollere denk gelmek mümkündür.

bez

6. Hinduizm’de yer alan ”üçüncü göz” pineal bezin bulunduğu bölgede bulunur.

3. göz

7. Sentetik olarak üretilmesinin yanı sıra, pek çok bitkiden elde edilebilmektedir.

ayaaya

8. Güney Amerika yerlilerince düzenlenen şaman ayinlerinde kullanılan “Ayahuasca” isimli içeceğin içeriğinde de yüksek oranda DMT saptanmıştır.

31

9. Ayahuasca, özel bir bitkinin dal ve yapraklarının kaynatılmasıyla elde edilen güçlü bir halüsinojen içecektir. Çoğu ülkede tıbbi gereklilikler dışında kullanımı yasadışıdır.

gengsta

10. Mevlana bir sözünde “Üzerklik tohumu karanlığı örttü ve gerçek göründü.” demiştir. Üzerklik tohumunda ise bol miktarda DMT olması düşündürücüdür.

tohum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir