Hz. İsa’yı klonlamaya çalışıyorlar!

Amerika’daki ‘‘The Second Coming’’ (İkinci Geliş) adlı bir tarikat, klonlama yöntemlerini kullanarak Hazreti İsa’yı yeniden dünyaya getirmeyi planlıyor. Tarikata mensup bir kaynak, İsa’yı ikinci kez dünyaya getirmeye kararlı olduklarını söyledi. Aynı kaynak, tarikat üyelerinin klonlanarak üretilmiş Hz. İsa ceninini, gönüllü bir kadının rahmine yerleştirerek doğal bir doğumla Hz. İsa’nın yeniden doğumunu gerçekleştireceklerini belirtti. Klonlama için gerekli olan DNA örnekleri ise, Hazreti İsa’ya ait olduğu iddia edilen kan, saç gibi organik numunelerden temin edilecek. Dünyanın birçok yerinde Hz. İsa’ya ait olduğu ileri sürülen ve kutsal olduğuna inanılan saç, sakal ya da kan damlası örneği bulunuyor.

Kendilerine ‘Sorumluluk Sahibi Genetik Bilimciler’ adını veren bir grup Amerikalı bilimadamı da “Yeniden Dünyaya Dönüş Projesi” adını verdikleri projeyle Hz. İsa’yı klonlamayı planladıklarını açıkladılar. Hz. İsa’nın kopyalanmasında dünyanın ilk kopya koyunu olan Dolly’nin kopyalanması metodu kullanılacak. Hz. İsa’nın, dünyadaki çeşitli kiliselerde saklanan saçlarından veya kanından sağlam kalan bir hücre alınacak. Bu hücre nükleer transfer yoluyla döllenmemiş insan yumurtasına yerleştirilecek. Daha sonra bu yumurta gönüllü olan genç bir bakire kızın rahmine konulacak. Ve Hz. İsa ikinci kez, Meryem Ana gibi bakire bir kadın tarafından dünyaya getirilecek. Projenin mimarlarından Robert Anderson, her şey planlandığı gibi işlerse yeniden dönüşün gerçekleşmesiyle birlikte takvimlerin sıfırlanarak yeniden 1 yılını göstermeye başlayacağını söyledi. Hz. İsa’nın klonlanmasının gerekçeleri ise şöyle anlatılıyor: “Hz. İsa’nın dönmesini umutsuzluk içinde beklememize gerek kalmadı. Elimizde onu döndürecek teknoloji var. Bunu kullanmamızı engelleyen ahlaki, yasal veya dinsel bir engel yok.

‘Genesis of the Grail Kings’ adlı kitabın yazarı Laurence Gardner ise, Hazreti İsa’nın soyundan geldiğine inandığı kimi asillerden alınacak genetik malzeme ile Hz.İsa’nın ‘kopyalanabileceğini’ öne sürdü. Gardner’in iddiasına göre Avrupa’nın bazı eski kraliyet ailelerinin Hazreti İsa ile kan ve soy bağı bulunuyor, hatta Kont Drakula da Hz.İsa’nın uzaktan akrabası. Bu varsayımdan yola çıkan Gardner, Hz.İsa’nın genetik özelliklerine sahip ve aynı soydan gelen bir insandan alınacak ‘genetik malzemeyle’ kopyalama yapmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Hıristiyan aleminde büyük tartışma yaratan projeye özellikle Hıristiyan din adamlarından yoğun eleştiri var. Görüşüne başvurulan genetik birimci Donald Feerick bu girişimi Hıristiyan köktendincilerin finanse ettiğini ve Hz.İsa’nın klonlanması gibi saçma ve yakışıksız bir fikre şiddetle karşı olduğunu belirtti. Southern Baptist Birliği’nden Bill Merrell de, bu projenin ‘‘aptallığın doruk noktası’’ olduğunu ve böyle bir şeyin ne din, ne de bilimsellik açısından hiçbir tutar yanı olmadığını söyledi. Rahip Allan Ray Sarte, klonlamada kullanılacak kanın veya saç telinin Hz. İsa’ya ait olup olmadığından emin olunamayacağını belirtirken David Taboy adlı rahip de, “Yanlışlıkla, Hz. İsa’ya ihanet eden havari Yahuda’yı kopyalarlarsa ne olacak?” diye soruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir