Kanser Tedavisinde Yedi Temel Prensip

Kanser tüm dünyada salgın oranlardadır. ABD’de, 2019’da her gün 1.660 kişinin kanserden ölmesi bekleniyor; Çin’de her dakika 4 kişi, başka bir deyişle her gün yaklaşık 5,760 kişi ölmektedir. Çin’in daha büyük bir nüfusa sahip olmasına rağmen, bu oran ABD’den yüksektir. Bu röportajda, “Hope4Cancer: Korkudan Çıkma ve İyileşme Yolculuğunu Güçlendirmenin Yedi Temel Prensibi” yazarı Dr. Antonio Jimenez kanser tedavisi konusundaki felsefesini paylaşıyor.

Hope4Cancer ayrıca Meksika, Kolombiya ve yakında Tayland’da bulunan bütünleyici kanser tedavi merkezlerinin adıdır. Jimenez’in tedavi protokolünün katalizörü, babasına 60’lı yılların başlarında 3. Aşama prostat kanseri teşhisi konmasıydı. Yirmi yıl daha yaşamaya devam etti ve 82 yaşında kalp hastalığından öldü.

Jimenez, “2000’de San Diego Kaliforniya’nın güneyinde bulunan Tijuana’da açılan ilk klinik” dedi. “Tarihsel olarak, Tijuana’nın kanserleri tamamlayıcı bütüncül bütünsel bir bakış açısıyla tedavi etmeye gelen, dünyanın her yerinden doktorların Meccas’larından biri olduğunu biliyoruz. Yani eğer yapabilirseniz, ana kliniğimiz bu. O zaman, 2015’te ikinci Hope4Cancer’i açtık (Cancun, Meksika’daki klinik).

En büyük fark… Tijuana’daki kliniğin bir hasta tesisi olması. Hastalar tipik olarak üç artı hafta boyunca orada kalır. Cancun kliniği ayaktan hastalar için… Şimdi, Bangkok’ta, gerçekten güçlü bir düşünce grubuyla ortaklık kuruyoruz… Bu, dördüncü kliniğimiz olacak, çünkü Kolombiya, Güney Amerika’da da bir kliniğim var. ”

Alternatif Kanser Tedavisinde Şaşırtıcı Yüksek Başarı Oranı
Hope4Cancer hastalarının yüzde doksan ikisi, Stage 4 kanserine ulaşmakta ya da ciddi derecede metastaz yapmış kanserleri göstermektedir. Buna rağmen, rastgele seçilmiş 365 adet hasta çizelgesinin üçüncü taraf incelemesi, merkezin yüzde 76’sının iki yıllık bir hayatta kalma oranına sahip olduğunu ortaya koyuyor ve tahmin edilen veriler, beş yıllık hayatta kalma oranlarının hala yüzde 70 aralığında olması gerektiğini gösteriyor.

Bu, Ulusal Kanser Enstitüsü’nün Sürveyans, Epidemiyoloji ve Son Sonuçlar (SEER) verilerine göre, geleneksel kanser tedavisinin% 5’lik beş yıllık bir hayatta kalma oranı olduğunu gösteriyor.

Jimenez, “Bu bulgu konusunda çok heyecanlandık” diyor. “Her gün, hastaların daha iyi ve daha iyi hale geldiği için kutsanıyoruz. Bence insanlar şimdi daha bilinçli. Bu yaşam tarzı değişikliklerini yapmaya istekliler. Onları iyileşmeleri için güçlendiriyor.”

Kanser Tedavisinin Yedi Temel Prensibi
Hope4Cancer, kanser tedavisine yönelik, yedi temel ilkeye odaklanan kapsamlı ve özelleştirilmiş bir yaklaşım sunar:

1- Darbeli elektromanyetik alan (PEMF) tedavisi, antimikrobiyaller, antienflamatuarlar, hipertermi gibi antianjiyogenik tedaviler ve yakın kızılötesi ışık tedavisi gibi toksik olmayan kanser tedavileri, C vitamini ve laetril gibi biyolojik intravenöz tedaviler
2- İmmünomodülasyon
3- Diyet ve besin takviyeleri dahil olmak üzere beslenme
4- Detoksifikasyon
Kahve lavmanları, meyve suyu sıkma, PEMF, titreşim terapisi, şifalı otlar ve yakın kızılötesi sauna kullanarak detoksifikasyon (hem olumsuz düşünme hem de bedensel toksinlerin ortadan kaldırılması dahil)
5- Ozon ve hiperbarik oksijen tedavisi dahil olmak üzere oksijenasyon
6- Gut mikrobiyom restorasyonu
7- İyileşmenin manevi ve duygusal yönü
Jimenez tarafından belirtildiği gibi, “bu ilkelerin altı, toksik olmayan kanser tedavisi hariç, hepimiz için geçerlidir. Tedavi gerçekten önleme aşamasında. ”Hope4Cancer ayrıca evde kritik tedavi olan evde tedavi takibi de sunuyor.

Hastalar tipik olarak tedavi merkezinde üç ila altı hafta kalır, ancak bu o zaman tedavi oldukları anlamına gelmez.

Kaldıkları süre boyunca, kişiye özel bir program verilir ve nasıl uygulanacağını öğrenir. Ama eve döndüklerinde hala devam etmeleri gerekiyor. Bazı durumlarda, geleneksel kanser tedavileri de kullanılacaktır.

Jimenez, “Bu yedi temel prensibi takip etmek, gerçekten bütünsel bir etki programını bütünleştirmede çok önemlidir” diyor. “Biz tıp doktoruyuz dedi. Ben de naturopatım. Çoğu zaman, bu agresif tümör yükünü durdurmak için geleneksel tedaviler yapmak zorundayız.

Bir hasta, örneğin, bir Pancoast tümörü ile gelirse – bu, akciğerin üst kısmındaki bir tümördür – beyindeki dolaşımı engeller. Onlara spot radyasyon vermezseniz, beş seans, bunu azaltmak için hasta yaşamayacaktır. Çok az var, ancak radyasyon için bazı spesifik endikasyonlar var.

Acı başka biri. Ağrıyı azaltmak, kemik kırılması ya da kırılma olasılığını azaltmak için kemiğe beş ila yedi nokta ışını vermeyi tercih ederim, o hastanın narkotik ya da diğer sert ağrı kesici ilaçlarla …

Bütünleştirici bir alanda 25 yıldan fazla çalıştıktan sonra, güçlendirmek istiyorum. Bu bilgiyi elde etmek istiyorum, böylece sadece kanser teşhisi konduysanız, eğer Aşama 4’teyseniz ve konvansiyonel tedavilerde başarısız olduysanız, [bildiğiniz] sizin için seçenekler var. Her zaman seçenekler vardır. Bu, ‘Hope4Cancer’ adlı kitabımı yazmamın ana sebeplerinden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir