Kara şövalye uydusunun gizemi

Kara Şövalye (Black Knight Satellite) adlı uydu, UFO araştırmacıları tarafından binlerce yıldır dünya çevresinde döndüğü iddia edilen bir gizemli bir cisimdir. Hesaplamalara göre bu uydu yörüngeyi dolaşırken dünyaya yaklaşık 50 yılda bir uğruyor. UFO teorisyenleri onun dünya dışından gelen uzaylılara ait bir araç olduğunu ve dünyayı gözlediğini, NASA’nın Kara Şövalye hakkında bilgi sahibi olduğunu, ancak bilgileri halkla paylaşmadıklarını iddia ediyorlar. Cismin ne olduğu henüz açıklanamamış olsa da, onun bir uzaylı teknolojisi değil, dünyada üretildiğini ve dünyayı sarmalamış çok sayıda uzay çöpünden biri olduğunu ileri sürenler de var. Ancak bilinen herhangi bir cisme benzemeyen yapısı ve henüz kimliği açıklanamamış olması nedeniyle, gizemli bir cisim olma özelliğini sürdürüyor. 1988 yılında uzaya gönderilen bir Rus modülünü Amerikan modülüne bağlamak üzere görevlendirilen Discovery ekibindeki astronotlar, aynı sırada Discovery’nin yakınında bir noktada Kara Şövalye’nin yörüngesinde ilerlemekte olduğunu gözlemlemişler, fakat cisim astronotların ulaşabilmeleri için çok uzakta olduğundan fotoğraflamakla yetinmek durumunda kalmışlardı.

kara-sovalye-uydusu

Kara Şövalye hakkındaki iddialar Nikola Tesla ile başlar. Nikola Tesla 1899 yılınında kendi laboratuvarından uzaya ses dalgaları gönderir ve uzaydaki kozmik ses dalgalarının kaydını yapar. Daha sonra da tekrar eden bir radyo sinyali aldığını ve bu sinyalin uzaydan geldiğine inandığını açıklar. Kara Şövalye’nin dünyadışından geldiğini savunanlar, Amerikalı emekli deniz piyadesi ve UFO araştırmacısı Donald Edward Keyhoe tarafından, ABD hava kuvvetlerinin 1954 yılında dünya yörüngesinde gizemli iki cisim keşfettiğini ve ABD’nin bu cisimlerin dünya dışı uzaylı teknolojileri olduğunu bildiği iddiasını kendilerine referans alıyorlar. 1954 yılında dönemin gazeteleri dünyanın etrafında iki uydu tespit edildiğini yazdı. Ancak o yıllarda dünya yapımı hiçbir uydu uzaya gönderilmemişti. ABD ve Sovyetler 1960’lara gelindiğinde dünyanın çevresine uydular yerleştirecek kabiliyete ulaşmışlardı.

1960 yılında ABD Donanması’nın gizemli bir uydu keşfettiği Time Magazine tarafından açıklanmıştı. Yetkililer, önce bu cismin casusluk faliyeti için tasarlanmış bir Rus uydusu olduğuna düşünmüşseler de, daha sonra bu yörüngeyi ancak bir ABD uydusunun kullanıyor olabileceği belirtilmişti. 1973’de İskoç araştırmacı Duncan Lunan ise Kara Şövalye Uydusunun Epsilon Boötis adlı bir yıldızdan dünyaya mesaj gönderdiğini ve bu faaliyetini yaklaşık 13 bin yıldır sürdürdüğünü iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir