Koyunun doğurduğu esrarengiz yaratık

Güney Afrika’da yarı hayvan yarı insan olarak bir koyundan dünyaya gelen yaratık paniğe neden oldu. Köylüler pembe cildi, insansı yüzü ve toynakları ile doğan yaratığın şeytan tarafından gönderildiğine, zalimliğin ve büyünün bu yaratığın doğmasına sebep olduğuna inanıyor.

Köylüler koyunlarının yarı insan görünümünde iblis bir kuzu doğurduğunu söylüyor. Bazıları, insan-koyun birleşiminin bir sonucu olarak doğduğuna inanırken bazıları da hayvanın erkek sperminin bir koyuna enjekte edilmesi sonucu doğduğuna inanıyor.

yaratik-insan

Yaratığın korkuya yol açması sebebiyle bölgeye araştırma yapması için uzmanlar gönderildi. Veteriner Hizmetleri Genel Müdürü Dr Lubabalo Mrwebi, kuzunun “İlk bakışta bir insana benzeyen ancak gerçekte insan olmayan ve gebeliğin erken safhasında Rift Vadisi Ateşi nedeniyle bir koyun tarafından ölü olarak doğurulan bir erkek kuzu” olduğunu açıkladı. Yaratığın annesinin hamileliğinin başlarında rift vadisi ateşine yakalandığı için deformeye neden olduğunu söyleyen Dr. Mrwebi, “Koyunların 28 çift kromozomu, insanların 23 çift kromozomu olduğunu hesaba kattığımızda bir koyun yumurtasıyla insan sperminin bir araya gelerek bir canlıya hayat verebilmesi ihtimali ortadan kalkıyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir