Mars gezegeninin sırları

Mars keşif aracı tarafından çekilen fotoğraflar bir zamanlar Kızıl Gezegende yaşam olduğuna inananlar tarafından yaşamın izlerine kanıt olarak gösterilirken diğer bir kesim ise bunları göz yanılması olarak açıklıyor. Rusya’daki bilim çevreleri Mars’ta araştırmalar yapan ABD’nin Kızıl Gezegen’de elde ettiği bilgileri dünya kamuoyuyla paylaşmadığını, NASA ’nın Mars’ta yaşam belirtilerine rastladığını ve bu bilgiyi büyük sır olarak sakladığını iddia ediyor. Jeoloji profesörü Aleksander Portnov şu açıklamayı yaptı:, “Bizim elimize geçen sızıntı bilgilere göre NASA, Gail kraterinde ya eskiden yaşamış canlıların kalıntılarına rastladı ya da daha da büyük sansasyon yaratacak şekilde şu an bile gezegende canlı varlık izleri buldu.”

marstaki-kadin

Marsta Görünen Kadın

Mars’ta araştırma yapan kâşif robot Curiosity (Merak) tarafından çekilen ve Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından yayınlanan fotoğrafdaki uzun saçlı bir kadını andıran görüntü, Kızıl Gezegen’ Mars’ta hayat var mı sorusunu gündeme getirdi. UFO Sightings Daily’de yayınlanan haberde görüntüdeki cismin canlı mı yoksa çok eski zamanlardan kalma bir heykel mi olduğunun ilk bakışta anlaşılmadığı belirtildi.”Ancak bir heykel olsa kolayca aşınırdı. Bu nedenle de canlı bir varlık olma olasılığı daha fazla” yorumu yapıldı.

mars-tabut

Tabut

NASA’da çalışan bilim insanları Curiosity yoluyla Mars yüzeyini araştırmaya devam ederken, Curiosity’nin yolladığı fotoğrafta, daha öncekilerden çok farklı bir obje görülüyor. UFO Sightings Daily adlı site fotoğrafta görülen ancak dikdörtgen şeklindeki objenin bir tabut olduğunu iddia etti.

mars-yaratik

Yaratık

NASA’nın Mars’a gönderdiği Spirit adlı keşif aracının geçtiği bir görüntüyü inceleyen uzmanlar, adeta yürüyormuş veya bir tepeciğe oturmuş gibi görülen bir “yaratık” tespit etti. Dailymail’de yayınlanan habere göre fotoğrafları inceleyen uzmanlardan biri görüntüyleilgili olarak, “Bu fotoğraf oldukça şaşırtıcı. Mars’ta çıplak bir “yaratığın” gezindiğini görünce gözlerime inanamadım” dedi.

mars-kertenkele

Kertenkele

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin Mars’a gönderdiği Curiosity robotunun çektiği bir görüntüdeki cismin kertenkeleye benzetildi.

mars-mezar

Lahit Mezar

Mars yüzeyinde araştırmalarını sürdüren “Curiosity” keşif aracı, Kızıl Gezegen’de mezar buldu. Uzmanlar tarafından incelenen fotoğraflarda, Mars’ta bulunan Gale kraterindeki kayalıklarda Hıristiyan inancındaki mezarlıkların başında bulunan haça benzer bir cisme rastlandığı doğrulandı. Lahit mezara benzeyen gizemli objeyi görsel olarak inceleyen arkeologlar ve bilim adamları, önceki delillerle birlikte düşünüldüğünde Mars’ta hayatın var olduğuna inanmanın zor olmadığını söylediler. Bu görüşe destek veren ve Kızıl Gezegen üzerine uzun yıllar araştırmalar yapmış olan Rus bilimadamı Prof. Dr. Aleksandr Senyonov da görüntülerdeki objenin gerçek mezar olduğunu belirtti.

mars-kafatasi

Kafatası

NASA’nın yayıladığı bu fotoğraf UFO araştırmacıları tarafından uzaylı kafatası olarak değerlendirildi. Göz boşlukları ve burun deliklerine benzer girintilere sahip olan bu cisim, Mars’ta yaşayan uzaylılara ait bir kafatası olabileceği iddiasına neden oldu. Yapılan değerlendirmelerde fotoğraftaki objenin normal bir insan kafasına oranla %15-20 daha büyük olduğu tesbit edildi.

mars-orumek

Örümcek

NASA’nın Mars’tan paylaştığı bu fotoğrafta da bir görüntü bir örümceğe benzetildi. Russia Today’daki habere göre Curiosity’nin çektiği fotoğrafla ilgili yapılan yorumlar arasında “Bu bir kapı” ve “Örümcek bedeninde insana benziyor” bulunuyor.

mars-kure

Havada Asılı Duran Küre

Bu görüntünün Mars yüzeyinde havada asılı duran bir küre olduğu iddia edildi.

mars-dikilitas

Dikilitaş

İngiliz Daily Mail’de yayınlanan haberde, Mars’ın yörüngesindeki Mars Reconnaissance Orbiter’ın özel yüksek çözünürlüklü kamerasıyla 270 kilometre uzaklıktan çektiği görüntülerdeki dikilitaş biçimli kaya, ‘Mars’ta eskiden bir medeniyet mümkün mü? Nasa’nın bunun cevabını biliyor olması olası mı? sorusuna neden oldu. 5 metre boyunda olduğu tahmin edilen taş yapıtın ana kaya parçasından ayrılarak dikdörtgen bir şekil oluşturduğu belirtildi. Taş yapıtın bir diğer ilginç yönü ise ünlü yönetmen Stanley Kubrick’in 2001 yapımı ‘A Space Odyssey’ filmindeki anıt yapıta oldukça benzemesi. Ay’da yürüyen ikinci astranot olan Buzz Aldrin “Mars’ın aylarını ziyaret etmeliyiz. Mars’ın çevresinde 7 saatte bir dönen Phobos’ta alışılmadık bir dikilitaş var.” dedi.

mars-tanri

Tanrı Heykeli

NASA’nın Mars Opportunity aracı tarafından çekilen fotoğrafdaki cismin antik dönemlerde yapılmış olan insan heykellerinden birisine benzediği görülüyor. Bu yüz, tarihte etkinlik göstermiş olan uygarlıkların yaptığı heykellerle oldukça uyumlu ve arkeolojik bir kazıda keşfedilmiş gibi bir Asur tanrısı heykelini andırıyor.

mars-piramit

Piramit

NASA’nın keşif robotu Curiosity Rover’ın çektiği fotoğrafdaki piramit eski bir uygarlığın Mars’ta bir zamanlar varolduğuna ilişkin bir kanıt olarak yorumlandı. Paranormal Crucible adlı site, kayalıklar arasında görülen piramit benzeri kayanın, antik mimari ile inşa edilen eski Mısır Medeniyeti piramitleriyle neredeyse aynı olduğunu belirtti.

mars-yuz

Yüz

Bu fotoğraf 1976 senesinde Viking uzay aracı tarafından Mars’ta çekildi ve insan yüzüne benzetildi. Viking-1 için seçilen ilk iniş bölgesinin kayalıklarla kaplı olması, uzay aracının gizemli yapılarla dolu bir alana inmesini gerektirirken, hiç beklenmedik bir durumla karşılaşıldı. Cydonia adı verilen bölgede, piramit benzeri yapılar ve insan yüzüne benzeyen devasa bir kaya (Head) bulunuyordu. NASA’nın Goddard Uzay Uçuş Merkezi’nde çalışan Richard Hoagland, “Head” adı verilen yapının, ”oyma bir heykel” olduğunu iddia etti. Hoagland,“Araştırma ekibimiz yüzü üç boyutlu bilgisayar programları ile araştırdı. Elde edilen bilgiler bu yapının, üç boyutlu tasarlanmış bir oyma heykel olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

mars-savas

Marstaki Uygarlık Nükleer Saldırıyla Yok Edildi!

International Business Insider’de yayınlanan haberde Plazma Fiziği Profesörü John Brandenburg, dünyaya yakın uzay alanında bir zamanlar, Dünya’dakine benzer genç uygarlıklara düşmanca yaklaşan ve nükleer potansiyele sahip güçlerin ya da yaratıkların olduğunu ve bu güçlerin nükleer saldırıyla Mars’taki hayatı yok ettiğini söylediği yer alıyor. Brandenburg, Mars’ta etkileyici nükleer patlamalara ilişkin önemli kanıtların olduğunu ve bu patlamaların, Mars’ın iki kısmı Cydonians ve Utopians’daki eski medeniyeti yok ettiğini kaydetti. Bu patlamaların, büyük ihtimalle diğer gezegenlerden gelen gelişmiş uzaylı bir ırk tarafından planlandığı ve gerçekleştirildiğini belirten Brandenburg şöyle devam etti;“Mars atmosferindeki izotop sayısı, dünya’daki nükleer felaketlerin ardından tespit edilene eşit. Bu yüzden Mars’ın uzaydan nükleer saldırıyla yok edilen bir uygarlık örneği olabileceğini söyleyebiliriz”. 2011’de bilim adamları Mars’ın renginin kırmızı olmasının nedenini gezegende termonükleer bir patlamanın izleri olabileceğine bağlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir