Naziler Atom Bombası Üretti mi?

Alman tarihçi Rainer Karlsch, “Hitler’in Bombası” adlı kitabında, İkinci Dünya Savaşı döneminde Nazilerin atom bombası yapmak üzere olduklarını yazdı. Kitapta, Nazilerin ilk nükleer testlerini yaptıkları bir tesisi Berlin yakınlarındaki Gottow köyünde bulunduğunu, gizli tutulan tesisin, büro, laboratuvar ve atölyelerin olduğu 5 binalık bir kompleksten oluştuğu yazıldı. Tesiste çalışanların radyoaktif ışınlara karşı yeterince korunmadıkları ve bir kişinin büyük acılar çekerek öldüğü yazılan kitapta, nazi bilim adamlarının Rügen adasında ve Thüringen eyaletinde atom bombası denemeleri yaptıkları, bu deneyler sırasında yüzlerce savaş esiri ve tutuklunun öldüğü belirtildi.

Avusturyalı belgeselci Andreas Sulzer, 1885-1958 yılları arasında yaşayan biyolog Victor Schauberger’in Nazi lideri Hitler’le de bağlantısı olduğunu ve Schuaberger’in 1941 yılında Avusturya’nın St.Georgen bölgesindeki Hitler’a ait gizli tünellerde “atom bombası” projelerinde yer aldığını açıkladı. Sulzer, bu iddiasını Schauberger’in o dönemde arkadaşlarına yazdığı mektuplara dayandırdı. Mektuplarda Schuaberger, arkadaşlarını Naziler’in bu gizli tünellerine karşı uyarıyor. 2. Dünya Savaşı’nın Nazilerinn yenilgisiyle sona ermesi sonrası Avusturya’nın bu bölgeleri Rusya tarafından işgal edildi. Rusların bu gizli tunellerdeki araştırma malzemelerine el koyarak, ülkelerine götürdükleri ve tünellerin birçoğunu da havaya uçurduğu belirtildi.

Nazilere ait en az iki atom bombasının, Almanya’nın Chemnitz şehri yakınlarındaki tünellerde bulunduğu öne sürüldü. Amatör tarihçi Peter Lohr, Chemnitz yakınlarındaki Jonas Vadisi’ndeki Nazi tünellerini radarla taradığını ve elde ettiği verilerin 3 boyutlu analizlerini tamamladığını söyledi. Elde ettiği bulguların, daha önce bilinenden daha büyük bir odada, 5 büyük metal objenin nükleer bombaya benzediğini belirtti. Tünellerde yer alan radyoaktif malzemelerin zamanla toprakta çözüneceğini söyleyen Lohr, “En sonunda elimizde ikinci bir Çernobil olacak” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir