Öteki dünyanın tanıkları!

Denizlili 22 yaşındaki Halil Karaca ölümü teğet geçenlerden. Ameliyatta kalbi beş kez durup çalışmış, ölüp ölüp dirilmiş. Şunları anlatıyor:

“Çölde yürüyormuş gibi hissettim. Uçsuz bucaksız bembeyaz bir yerdi. Çöle kar yağmış gibiydi. Bir şey görmek bir ses duymak istedim. Yoktu.”

Şimşek çarpması sonucu öldüğü düşünülen kadın koma sonrası yeni hayatındaki görevlerinin farkına vardı. İnsanları iyileştirmek ve onları Tanrı’ya inandırmakla görevlendirilmişti. Yazın ortasında Kaliforniya’da rüzgar esmeye başladı. Yaylada atları kontrol etmeye çıktığı sırada şimşek çaktı. Kadın dünyanın karardığını sonrasına dair birşey hatırlamadığını anlattı. Birden kendini havada asılı, evreni izlerken buldu.

 Tiffany Snow yaşadığı tecrübenin küçük bir kısmını anlattı “Etrafımda rengarenk yıldızlar vardı, birden başım döndü önümü göremiyordum. Suyun üzerinde yüzen biri vardı, bana korkmamamı söyledi. Etrafımız sarımsı bir ışıkla çevriliydi, birbirimize yaklaştıkça içimde kabaran sevgiyi hissettim. Sımsıcak ve çok rahatlatan bir duyguydu, ailesi tarafından kucaklanan bir bebek gibiydim. O ışıktan hala uzaktaydım, ama biliyordum o Tanrıydı, burası da cennet olmalıydı.” Tanrının onunla konustuğunu iddia eden kadın, hayata geri döndüğünde misyonunun farkına varmıştı,yapması gerekenler ona öğretilmişti.

Yaşadığı deneyimle ilgili 3 tane kitap yazdı. Forward From the Mind: Distant Healing, Bilocation, Medical Intuition & Prayer in a Quantum World,  Psychic Gifts in the Christian Life – Tools to Connect ve  The Power of Divine: A Healer’s Guide – Tapping Into The Miracle. 2003’te beyninde damar genişlemesi yaşayan Mary Jo Rapini anlatıyor, “Komadayken pembe bir ışıltı bana geri dönmemi söyledi. Birden kendimi o ışığın içinde buldum, çok güzel bir yerdi…

“Dünyada karşılaştığım cinsten bir ortam ya da his değildi, bu yüzden yaşadıklarımı anlatmakta güçlük çekiyorum. Dünyada tatmadığımız bir his. Şu anda o ortamla ilgili nasıl açıklama yapacağımı bilemesem de, oradayken herşeyin bir açıklaması vardı, herşeyin bir anlamı.. Sanki hayatımda hiç hiç görmediğim kadar berrak ve gerçekçi bir rüyaydı.”

Rapini yaşadığı şeylerin bilimsel yollarla açıklanmaya çalışılmasına karşı çıkıyor. Araştırmacılar bunun rüya olduğunu söylese de o, bir rüya değildi bundan eminim, diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir