Uzaylılarla görüşen gizemli tarikat

İnsan kopyalamayı amaçlayan Raelian tarikatının lideri Claude Vorhilon, uzaylıların kendisini bir UFO da konuk ederek yaradılışın sırlarını aktardıklarını iddia ediyor. Tarikat liderine göre, uzaylılar 25 bin yıl önce dünyaya gelerek, yanlarında getirdikleri DNA ile insanı oluşturmuşlar. Clonaid gibi bilimsel araştırma yürüten bir grup vakfı da bünyesinde bulunduran Raelian tarikatının iddiaları, insan kopyalamak gibi bir amaçla yan yana geldiğinde, ortaya ürkütücü bir manzara çıkıyor. Tarikatın lideri, Claude Vorhilon, Raelianın temellerininin 13 Aralık 1973 yılında Fransanın ücra bir köşesinde “uzaylılarla temasa geçmesiyle atıldığını” söylüyor. Vorhilon, kendisini UFO’larına alan uzaylıların onu bir hafta boyunca misafir ettiklerini ve bu sürede dünyanın sırlarını öğrettiklerini belirtiyor.

İnsan klonlama uygulamasına başlayacak olan İtalyan doktor Severino Antinori’ye en büyük desteği, dünyadaki yaşamın uzaylılar tarafından ekildiğine inanan Raelian tarikatı veriyor. Vorhilon, uzaylıların kendisine, dünyadaki yaşamın tesadüfi bir evrimin sonucu gelişmediğini ya da doğaüstü bir tanrının eseri olmadığını, DNA’lar kullanılarak bilimsel bir şekilde yaratıdıldığını öğrettiklerini belirtiyor. Tarikat, “Kutsal Kitap”ta “Tanrı” anlamına gelen “Elohim”in asıl anlamının “Uzaydan gelenler” olduğunu iddia ediyor. Tarikatın öğretisine göre uzaydan gelenler, yani Elohim, dünyada yaşamı oluşturmalarının ardından peygamberlerle de temasa geçip bunları da yaşadıkları dönemlere ışık tutmaları için eğitiyor. Vorhilon, bir keresinde de altı “dişi robotla” ihtiras dolu bir gece geçirdiğini, bu robotların kendisine şehvetin sırlarını öğrettiklerini anlatıyor.

13 Aralık 1973’de henüz 28 yaşında olan Claude Vorilhon gezmek için Fransa’nın Clermont Ferrand yakınlarındaki sönmüş Auvergne Yanardağı’na gider. Aniden parlak ışıklar saçan bir UFO, 10 metre yakınına iner ve içinden badem gözlü, uzun saçlı, kısa ve siyah sakallı bir uzaylı çıkar. Vorilhon’u uçan daireye bindirir. Adının Elohim olduğunu söyleyen uzaylı, Vorilhon’a “İnsanlara sizin ve bizim ne olduğumuz gerçeğini söyleyeceksin” der. Şaşıran Vorilhon neden kendisinin seçildiğini sorar. Onlar da şu ilginç yanıtı verir: “Zeki ve her şeye açık bir bellekle bakan birine ihtiyacımız vardı. Her şeyden önemlisi de hür düşünceli ve dine karşı olmayan birini istiyorduk. Yahudi bir babadan ve Katolik bir anneden doğduğun için senin, dünya tarihinin iki önemli insan grubu arasında önemli bir bağ olduğunun kararına vardık. Bu nedenle seni seçtik.”Vorilhon ertesi gün yine aynı yere gelir. Bu kez uzaylılar ona seçilmiş bir insan olarak neler yapması gerektiğini söyler. İnsanları, uzaylılardan klonlandığını ve genetik kopyalamanın ‘sonsuz yaşamın’ sırrı olduğunu iddia eden Claude Vorilhon ileri bir medeniyetten gelen uzaylı varlığın kendisine şunları söylediğini belirtiyor: “Dünyadaki canlı yaşamı biz yarattık, ancak siz bizi tanrı sandınız. Artık bizi anlayacak olgunluğa ulaştınız; sizin kuracağınız bir elçilikle yeniden dünya ile resmi temas kurmak istiyoruz”. 84 ülkede örgütlü 75 bin üyesi olduğu tahmin edilen, dünyanın en sapkın tarikatları arasında kabul edilen Rael’in lideri Claude Vorilhon, “Uzaylıların Verdiği Mesaj” kitabında müritlerine uzaylıların verdiği mesajları emirler halinde sıralıyor. Kendisinin “Tanrısız bir dinin kurucusu” olduğunu söyleyip, dinlere ve evliliğe karşı çıkıyor. Uzaylılar tarafından ‘Gökten gelenlerin mesihi’ anlamına gelen “Rael” unvanını aldığını söyleyen Vorilhon, en geç 2035 yılında insanları kolonlayarak oluşturduğunu öne sürdüğü uzaylıların dünyaya hâkim olacağını iddia ediyor. Bu tarihe kadar tarikatının bir elçilik binası yapması gerektiğini savunuyor. Uzaylılar ona uçan daire şeklindeki elçilik binasını öncelikle İsrail’de kurması gerektiğini söylemişler. Eğer İsrail reddederse uzaylıların geleceği ve dünyayı yöneteceği elçilik binası Filistin, Mısır ya da Türkiye gibi İsrail’e yakın bir ülkede kurulacakmış. Ancak İsrail devleti 1990’lı yılların başından bu yana tarikatın bu talebine olumsuz yanıt veriyor. Vorilhon uzaylıların bu duruma kızdıklarını belirterek şuları söylüyor: “Elçiliğimizin hükümetin vereceği bir toprak parçası üzerinde İsrail’de yapılmasını arzu ederiz, kabul etmezlerse başka ülkeye kurabilirsin ama İsrail’e elçimizi tanımadığı için yeni bir ceza verilecektir.” Hıristiyanlığın bittiğini söyleyen Rael lideri, İsrail ve Yahudilere karşı daha bir ılımlı. Çünkü Yahudilerin İsrail’e dönüşleriyle altın çağın başladığına inanıyor.

Raelyan tarikatına göre Rael,’Elohim’lilerin peygamberi’. Bundan önceki peygamberler de uzaylılar tarafından gönderildi. İddialarına göre tüm kutsal kitaplarda geçen Nuh’un gemisi aslında bir uzay gemisiydi. Tarikatın bir diğer iddiası da Şeytanın da bir aslında Elohim’li (uzaylı) olması ve uzay federasyonundaki iktidarın değil muhalif görüştekilerin lideri olması. Tarikat tüm peygamberlerin öldükten sonra uzaylıların dünyasında yaşadığını iddia ederek sonsuza kadar yaşayacaklarını söylüyor. Ve dünyanın sonu geldiğinde tüm peygamberler uzaydan dünyaya inecek ve onlara göre kıyametten sadece Elohim’liler yani Rael tarikatı üyeleri kurtulacak. Rael Tarikatın para kaynağı müridlerin her toplantıda yaptığı yardımlar ve her yeni üyenin kayıt parasıyla ve kendi kitaplarının satışından elde ediliyor. Her üye olan kişi ayin adı altında sözde DNA’ları uzaya gönderiliyor. DNA’lar eğer dünyada bir afet olursa veya bir Raelyan ölürse bilgisayardaki kayıtlı DNA ile o kişi tekrardan yaratılacak ve ölümsüz olacak.

Tarikat Clonaid adlı kuruluşu aracılığıyla insan klonlama faaliyetleri yürütüyor. Şirketin başkanı moleküler biyoloji profesörü Brigitte Boisselier 1993 yılında insan klonlamak için araştırmalar yapmayı kabul etti ve Rael tarikatıyla ilişki içinde olduğu ortaya çıkınca 12 yıldır çalıştığı Air Liquide şirketinden atıldı. Daha sonra ABD’ye giden Boisselier burada da Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi tarafından “tehlikeli” ilan edildi ve ABD topraklarında araştırma yapması yasaklandı. Tarikat 26 Aralık 2002 günü klonlanan ilk bebeğin doğduğunu iddia etti. Kimliği açıklanmayan 30 yaşındaki bir kadının bağışladığı DNA’dan kopyalanıp aynı kadının doğurduğu bebeğe Eve (Havva) adı verilmiş. Rael tarikatına bağlı “Clonaid” adlı şirket, Güney Koreli bilimadamlarınca geliştirilen “kopyalama makinesi”nin yerleştirileceği laboratuvarda faaliyet gösteriyor. RMX 2010 adı verilen makine, çekirdeği alınmış yumurtayla vericinin genetik malzemesini birleştirme olanağı sağlıyor. Rael, insanın da 25 bin yıl önce Dünyaya gelen uzaylılar tarafından genetik kopyalama yoluyla ortaya çıkarıldığını iddia ediyor. 1973’te, insanları yaratan uzaylılardan mesaj aldığını iddia ederek son peygamberliğini ilan eden Claude Vorilhon’un kurduğu Rael Tarikatı,Fransa’da tehlikeli tarikatlar listesinde bulunmasına rağmen Kanada’da dini hareketler kategorisinde değerlendiriliyor. Kanada’da yaşayan Claude Vorilhon müritlerine genetik kopyalamanın, sonsuz yaşama kavuşma olanağı vereceğini söylüyor. Rael, üyelerinden gelirlerinin %3 ile %10 arasında bir miktarını tarikata vermesini istiyor. Vorilhon, Elohim’den aldığı mesajları kitaplaştırmış. Tarikat için bir kutsal kitap olarak görülen ‘Uzaylıların Verdiği Mesaj’ adlı kitapta Elohim’in sözlerine yer veriliyor. Elohim, 2035 yılında dünyaya geleceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir